Комп'ютерні послуги Четвер, 24.05.2018, 18:08
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Видалення вірусів | Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

» Друзі сайту

SysAdminsUA

Каталог сайтов Link.Sainw.Cn

Видалення вірусів. Антивірусний захист!

На сьогоднішній день інтернет настільки заповнений різними видами вірусів, шкідливими кодами, хробаками й іншими шкідливими програмами, що для правильної роботи вашого комп’ютера просто необхідний антивірусний захист. Практично кожна людина, у якої є комп’ютер і Інтернет зіштовхувалася з проблемою видалення вірусів.
 
Що таке вірус?
 
Комп’ютерні віруси - це різновид програм здатних зашкодити або цілком знищити файли і дані користувача без його участі. Зміни, викликані вірусами, ведуть до неправильної роботи, як програм, так і операційної системи в цілому. Вірус може дублювати себе, заражаючи інші файли, програми, локальні диски, CD-DVD диски і флешки, у результаті чого може відбутися утрата важливих даних. Стандартні віруси поширюють свої копії по мережі і запускаються при яких-небудь діях користувача, усе більше впроваджуючись в ресурси комп’ютера. Віруси можуть передаватися через загальні для різних комп’ютерів ресурси: мережні сервери, електронні листи з зараженими файлами, CD-DVD носії, флешки і дискети.

Які бувають віруси?
 
1. Класичні комп’ютерні віруси. Вони починають діяти тільки тоді, коли їх активуєш. Якщо, припустимо, у вас заражений файл із фільмом, то при його запуску вірус додає свій код і починає діяти. Сам по собі вірус “не заразний”. Він може потрапити на інший комп’ютер тільки в тому випадку, якщо на останній був скопійований файл, заражений цим самим вірусом. Деякі віруси також можуть мати властивості іншого шкідливого програмного забезпечення.

2. Троянські програми. Це надзвичайно підступні “штучки”. Їхні функції різноманітні:
- збір і передача Ваших даних зловмисникові;
- руйнування або зміна інформації зі злим наміром;
- порушення працездатності комп’ютера;
- використання ресурсів комп’ютера з метою, що не була задумана Вами.

3. Мережні хробаки. Їхнє головне призначення - поширення своїх копій на інші комп’ютери, але крім цього вони заражають виконувані файли. Також вони можуть мати властивості троянських програм або комп’ютерних вірусів.
 
Як же захистити комп'ютер від вірусів?

Знизити ризик зараження комп’ютера і зменшити збиток, нанесений від вірусів, вам допоможе антивірусна програма. Але не всі програми однакові по своїх діях. І не завжди той самий вірус можна вилікувати різними антивірусами.

Сучасна антивірусна програма повинна являти із себе наступне:

1. захист у реальному часі (необхідний постійний моніторинг даних);
2. автоматичне завантаження антивірусу;
3. можливість перевіряти локальні і мережні диски комп’ютера вручну й автоматично;
4. коректна робота з файлами, що знаходяться в архіві;
5. попередження при атаці невідомих вірусів;
6. постійне відновлення антивірусних баз (за допомогою мережі Інтернет).

На сьогоднішній момент існує велика кількість гарних антивірусів, такі як антивірус Касперского, Dr.Web, NOD 32, Norton Antivirus і багато хто інші. Але все-таки немає 100% гарантії захисту системи від вірусів, тому рекомендую Вам використовувати певні правила, що дозволяють поліпшити безпеку Вашого комп’ютера:

1. Перш ніж відкрити електронну пошту, переконайтеся, що лист не інфікований (не приймайте пошту від незнайомих осіб, сумнівних електронних адрес);
2. Намагайтеся не заходити на невідомі Вам сайти;
3. Не варто клікати на рекламні банери (у більшості випадків перекине на заражений сайт);
4. Крім антивірусу, необхідно встановити мережний екран Firewall (більшість антивірусів мають вбудований мережний екран);
5. Відключайте Інтернет, якщо Ви ним не користуєтеся (для запобігання проникнення у ваш комп’ютер зловмисників).
6. Не встановлюйте два і більше антивіруси на один комп’ютер, це знизить швидкодію системи, тому що антивіруси різних виробників починають більше часу витрачати на сканування один одного. А найчастіше просто блокують роботу один одного, визначаючи другий антивірус як шкідливе програмне забезпечення, у результаті не працює жоден з них.

Як видаляти віруси?

Якщо Ви все-таки зіштовхнулися з необхідністю видалення комп'ютерних вірусів - перше і найголовніше - не починайте необдуманих дій. Звичайно, можна видаляти деякі віруси вручну, якщо Ви знаєте, якого типу файли відносяться до шкідливих. Якщо знання не дозволяють Вам видалити віруси вручну, необхідно скористатися спеціалізованим програмним забезпеченням - антивірусами. Основний спосіб видалення вірусів це сканування операційної системи антивірусною програмою. Сучасний антивірус успішно справляється з видаленням вірусів із флешки, HDD та інших носіїв.

Майже всі сучасні антивірусні програми мають набір функцій для видалення вірусів вручну: “помістити в карантин”, “виправити” і “видалити”.

1. “помістити в карантин

Після сканування антивірусом обраної області носія – перше, що пропонує Вам антивірусна програма це “помістити в карантин” заражений вірусом файл. При приміщенні в карантин антивірус блокує користувачеві доступ до цього файлу і як наслідок поширення вірусу по системі.

2. “виправити

Функція “виправити” дозволяє знаходити і лікувати заражені вірусами файли. Антивірусна програма сама перевіряє код файлів, знаходить у ньому ділянка коду, що містить вірус і видаляє його. Виходить, що після “лікування” вірусу файл повертається в стан, у якому він був до зараження. Цю функцію рекомендується виконувати в першу чергу при видаленні вірусів з комп’ютера.

3. “видалити

Але не завжди антивірус пропонує нам “виправити” заражений файл, у зв’язку з тим, що антивірусна програма просто не може розпізнати частина стороннього (вірусного) коду. Залишається тільки один шлях “видалити” файл цілком. У цьому випадку, якщо все-таки вибрати кнопку “видалення” Ви ризикуєте видалити важливий для операційної системи файл, що спричинить за собою нестабільну роботу операційної системи або попросту призведе до того, що Ваш Windows не завантажитися. Будьте уважні, перш ніж видаляти заражені вірусами файли, обов’язково подивіться, що за файл Ви видаляєте, і за що він відповідає. Якщо не знаєте, який файл хочете видалити — НЕ ВИДАЛЯЙТЕ ЙОГО.

Усі ці операції можна зробити лише в тому випадку, якщо Ваша операційна система завантажується. Але як потрібно вчинити, якщо Windows не завантажується? Щоб видалити віруси з жорсткого диска, у випадку неробочої операційної системи, необхідно використовувати спеціалізоване програмне забезпечення, наприклад, Live CD. Операційна система завантажується із зовнішнього носія, і запускається програма сканування файлів на жорсткому диску. Після лікування вірусів обов’язково виконайте резервне копіювання даних на зовнішній носій. Потім жорсткий диск можна відформатувати і встановити нанього новий Windows. Цей спосіб є самим трудомістким і тривалим, але разом з тим - самим надійним.

Якщо після видалення вірусів Ваш комп'ютер працює нестабільно, повільно і з’являються помилки системи, то, швидше за все, вірус зашкодив системні файли Windows.


» Форма входу


» Пошук

» Календар
«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

» WebMoneyКрасик О.Ю. © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz